TARİH TEKERRÜR EDİYOR

Mehmet Demir Atmalı

TARİH TEKERRÜR EDİYOR

Ayasofya Tekrar Camii oluyor.

Arkadaşlar, hayırlı sabahlar, hayırlı cumalar. Bugün tarihi bir gün yaşayacağız. Yıllarca Özlemi ile yanıp tutuştuğumuz Aysofya camii oluyor ve fatihin yaptığı gibi ilk cuma namazı kılınarak açılışı yapılmış olacak.

Ve tarih tekerrür edecek. Merhum Osman Yüksel Serdengeçti Ayasofya adlı şiiri ile "Ayasofya seni çırılçıplak soyan kim?" dediği için idamla yargılanmıştı. Ancak açılışını görmek ona nasip olmadığı için içimizde bir burukluk hissediyoruz.

Onun kemikleri sızlasın ve hissetsin inşallah. Onun ruhu şad, mekanı cennet olsun. Bir cesur kararla açılışı yapacak olan iki lider sayın Erdoğan ve sayın Bahçeli'ye ve açılışa katılacak olan liderlere de teşekkürlerimi bildiririm. Allah mahçup etmesin.

Çünkü bu açılış, hristiyan dünyasına meydan okumak demektir. Bu meydan okumak bağımsız olduğumuzun bir göstergesidir. Libya'da, Karabağ'da, Suriye'de, Irak'ın kuzeyinde savaştayız. Allah ordumuzu korusun. Bütün tuzakları bozsun inşallah. Ayasofyanın açılışı, tüm islam alemine hayırlı uğurlu olsun.

24 Temmuz 2020 (Mehmet Demir Atmalı) 1959

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

MUHARREM İNCE VE BÜTÜN ULUSALCILAR MHP'YE GEÇMELİ

MASKE TAKMIŞ GİBİ YAPARAK KENDİMİZİ KANDIRIYORUZ

TARİHİNİ BİLMEYENİ, GÜN GELİR DÖVEREK ÖĞRETİRLER

İSTANBUL'UN 2. FETHİ NEDEN KUTLANMIYOR?

ALEVİLİK DİN Mİ, MEZHEP Mİ, TARİKAT MIDIR?

EV EKONOMİSİNE ÇÖZÜM

15 TEMMUZ 600 YILLIK BİR İNTİKAMIN PROVASI İDİ

CORONA VİRÜS BİZİ HİZAYA GETİRECEĞE BENZİYOR

MAKSAT DEVLETİ AYAKTA BİLSİNLER