AH ŞU DEPREM TEDBİRLERİ VE MİLLETİN AKLI İLE ALAY ETMEK

Mehmet Demir Atmalı

AH ŞU DEPREM TEDBİRLERİ VE MİLLETİN AKLI İLE ALAY ETMEK

Gölcük depremine yıllar olmuş, hiçbir tedbir alınmamış, saçma sapan tavsiyeler de bulunularak milletin aklı ile alay ediyorlar. Yok efendim deprem çantası taşıyın, yok efendim düdük bulundurun. Ne olacak bunlar.

Eeee deprem olursa binanın altında kalırsan çantadaki ilaçlarla kendini pansuman edeceksin, heey ben buradayım demek için yanındaki düdüğü çalacaksın. Ölmediysen toplanma yerlerine koşacaksın.

Bunu diyenleri beton bir blokun altına sıkıştıracaksın, boku ağzında çıkarken hadi düdüğünü çal bakalım diyeceksin. Binayı sağlam yap, düdüğe ihtiyaç kalmasın. Madem 20 yıl zaman vardı. Bu süre içerisinde toki hasarlı binaları yıkarak yeni bina yapabilirdi.

Hasarlı veya çürük binaların sorumlusu olan müteahhitlere ceza verip yeniden yaptıracaksın. Tabii ki partizanlık müteahhidi sorgulatamıyor. Müteahhit kaliteden çalıyor, çürük yapıyor, binayı yenilemek devlete düşüyor. Buna enayilik derler. İti öldürene sürütürler.Binayı yapan müteahhide vereceksin cezayı.

Ayrıca deprem, bir ülkenin ekonomisi ve ahlakı ile orantılıdır. Ekonomin güçlü, ahlakın yüksek ise, binaların sağlam ve dayanıklı olurlar. İnsanlar da ölmemiş olurlar. Japonlar deprem ile yaşıyorlar. Yer sallanıyor, hasar olmuyor, ölüm oranı sıfır gibidir.

Ekonımin zayıf ise, ahlakın da zayıf ise, depremin açtığı yara da bir o kadar yüksek olur tabii ki... Biz binalarımızı sağlam yapalım, hemen deprem olsun.

9 Ekim 2019 (Mehmet Demir Atmalı) 833

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

BİR GÜN FİLİSTİNLİLERE TÜRK OLDUKLARINI SÖYLEMEDİK Kİ... YA MACARLAR...?

EFENDİM! DUYMADIK DEMEYİN, ENFLASYON TEK RAKAMA DÜŞMÜŞ MÜŞ...

SOSYAL MEDYADA DİNİ MESAJ MODASI VE ÇEVRE BASKISI

TEGNRİ İNANCI NEDİR? YENİLİR Mİ, İÇİLİR Mİ?

SGK, BÜTÇENİN EN AÇIK VEREN KARA DELİĞİ DİYORLAR. PEKİ NEDEN?

ANNELER ÖLMESİN

BÜTÜNDEN AYRILAN PARÇA HİÇBİR ZAMAN BAŞARILI OLAMAMIŞTIR

BİLGİYAYAR

TÜRK DİYARINDA TÜRKMENLER ORTADA KALDI...