'Verimli Ders Çalışma' semineri

'Verimli Ders Çalışma' semineri

Özel Seçkin Kolejinde öğrencilerin sınav başarısını arttırmak amacıyla Uzman Psikolog Hakan Baba tarafından  "Verimli Ders Çalışma ve  Zamanı Doğru Kullanma" konulu seminer düzenlendi.

Özel Seçkin Koleji  5, 6, 7. sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen seminerin konuşmacısı Uzman  Psikolog Hakan Baba, “Sınavlara hazırlanırken neler yapılmalı, neler yapılmamalı; verimli ders çalışma yöntemleri ile öğrencinin dikkatini ve sınav performansını etkileyecek konular” üzerine öğrencilere bilgiler aktardı.Etkili ve verimli ders çalışmanın bir öğrenciyi başarıya götürecek en önemli faktörlerden biri olduğunu söyleyen Uzman Psikolog Hakan BABA, "Verimli ders çalışma uygun ortamda, belli bir plan dahilinde, odaklanarak yapılan çalışmadır. Dersi derste öğrenmek, yapacak olduğunuz sosyal etkinliklere zaman ve imkan sağlar. Başarabilmek için önce başaracağınıza yürekten inanmanız ve bilinçaltını o yönde yönlendirmeniz gerekir”. dedi.

Özel Seçkin Koleji İlköğretim Müdürü Eyüp Yılmaz, Uzman Psikolog Hakan Baba’ya katılımlarından dolayı teşekkür ederek plaketini takdim etti. Yılmaz, ”Özel Seçkin Koleji olarak,öğrencilerimize akademik,sosyal sportif başarılarının yanında rehberlik alanında da çağın gerektirdiği kazanımları sağlamak için hem okulumuzun PDR servisi hem de dışarıdan uzmanlarla süreci yürütüyoruz.” dedi.

Editör: Turgut Bozgeyik

10 Aralık 2018 (Haber Merkezi) 1436

Yorumlar (0)

Yorum Yaz