Vali Gül: Gaziantep özelinde artış yok!

Gaziantep Valisi Davut Gül, 7 bin 500 personelle koronavirüs denetimi yapıldığını söyledi.

Vali Gül: Gaziantep özelinde artış yok!

Gaziantep Valisi Davut Gül, 7 bin 500 personelle koronavirüs denetimi yapıldığını söyledi.

Kentteki vaka artışlarına ilişkin de konuşan Vali Gül, "Burada rakamlara takılmaya gerek yok. Biz tedbiri alıyoruz. Tedbir almadığınız zaman 3-5 günde Türkiye'nin en yüksek vakasına ulaşabilirsiniz" dedi.

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge doğrultusunda 81 ilde yapılan koronavirüs denetimi Gaziantep'te, Vali Davut Gül ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in katılımıyla yapıldı. Kent merkezindeki marketlerde denetime katılan Vali Gül, yapılan çalışmalara 7 bin 500 personelin katıldığını ifade etti.

GAZİANTEP ÖZELİNDE BİR ARTIŞ YOK

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Vali Gül, kentteki vaka artış sayısına takılı kalınmaması gerektiğini belirterek şöyle konuştu:

"Gaziantep özelinde bir artış yok. Zaman zaman Türkiye genelinde bir artış ve azalış oluyor. Burada rakamlara takılmaya gerek yok. Biz tedbiri alıyoruz. Tedbir almadığınız zaman 3 günde Türkiye'nin en yüksek vakasına ulaşabilirsiniz. Tedbir aldığınız zaman 3 günde 5 günde Türkiye'nin en az vaka sayısına ulaşabilirsiniz. Bize düşen görev vatandaşlarımızın duyarlı olması açısından uyarılması. Kamu kurum ve kuruluşlarının hizmet verirken, bunu uygun şartlarda vermesi. Maskeye, mesafeye temizliğe, dikkat edilmesi sağlık sisteminin düzenli olarak işlemesi, bunları da olabildiğince yapmaya çalışıyoruz ve yapıyoruz. Bunlara uyduğumuzda da vaka sayılarının yüksek ya da alçak olmasının çok bir sorun teşkil etmeyeceğini düşünüyoruz" dedi. 

Vali Gül ve Başkan Fatma Şahin daha sonra denetim yapılan marketteki vatandaşlara maske dağıttı.

 

 

6 Ağustos 2020 (Haber Merkezi) 1250

Yorumlar (0)

Yorum Yaz