Seçkin'de "Türkçe Farkındalık” etkinliği

Özel Seçkin Koleji Anadolu ve Fen Lisesi 9. sınıf öğrencileri; “Türkçe Farkındalık” etkinliği ile okullarında ve çevrelerinde farkındalık yaratmayı başardılar.

Seçkin'de "Türkçe Farkındalık” etkinliği

Özel Seçkin Koleji Anadolu ve Fen Lisesi 9. sınıf öğrencileri; Türk Dili ve Edebiyatı zümresinin hazırladığı ve Resim Öğretmeni Emin Dırnaksız’ın katkıda bulunduğu “Türkçe Farkındalık” etkinliği ile okullarında ve çevrelerinde farkındalık yaratmayı başardılar.

Özel Seçkin Koleji öğrencileri sözcüklerin doğru ve yanlış yazımlarının olduğu, kendi hazırladıkları kıyafetlerini keyifle giyip hem diğer öğrencilerimizin hem de çalışanların dikkatlerini çekerek farkındalık yarattılar. Sınıflarda panolar hazırlayarak günlük konuşma dilinde de etkinliği uygulamaya çalıştılar. Öğrenciler etkinliği “Türkçesi varken” panosu hazırlayarak sonlandırdılar.

Özel Seçkin Koleji Lise Müdürü Bahattin Avanaş, ”Son yıllarda yabancı dilerden alıntıların Türkçe’de özgün yazım ve söyleniş özellikleriyle  kullanılması dilimizde ve kültürümüzde büyük olumsuzluklara yol açmaktadır. Bizler de okulumuzda öğrencilerimize ”Türkçenin sadece bir ders olmadığını aynı zamanda bir kültür ve geleceğimizin garantisi olduğunu farkındalık yaratarak etkinliklerle aktarmaya çalıştık.” dedi.

Editör: Turgut Bozgeyik

7 Aralık 2018 (Haber Merkezi) 1652

Yorumlar (0)

Yorum Yaz