2. Havai fişek faciası: 3 askerimiz şehit

Sakarya'nın Adapazarı ilçesine bağlı Taşkısığı bölgesinde bir patlama meydana geldi. Patlamada 3 asker şehit oldu, 5'i asker 6 kişi de yaralandı.

2. Havai fişek faciası: 3 askerimiz şehit

Sakarya'nın Adapazarı ilçesine bağlı Taşkısığı bölgesinde bir patlama meydana geldi. Patlamada 3 asker şehit oldu, 5'i asker 6 kişi de yaralandı.

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki geçen hafta meydana gelen ve 7 kişinin yaşamını yitirdiği, 126 kişinin de yaralandığı Büyük Coşkunlar’ havai fişek fabrikasında patlamamış atık malzemeleri taşıyan kamyonda patlama meydana geldi. Kontollü patlatmak için taş ocağına taşınan atık malzemenin boşaltılması sırasında meydana gelen patlamada 2 askerin şehit olduğu öğrenildi,

Taşkısığı bölgesindeki patlama üzerine olay yerine çok sayıda ambulans ile itfaiye ekibi sevk edildi, İlk belirlemelere göre patlama sırasında 6 kişi yaralandı.

TAŞOCAĞINDA İMHA EDİLECEKTİ

Edinilen bilgilere göre, Hendek’teki fabrikada patlamayan havai fişek ve diğer patlayıcılar, imha edilmesi amacıyla Adapazarı Taşkısığı mevkiinde bulunan taş ocağına getirildi. Kamyondaki patlayıcıların boşaltılmak istendiği sırada meydana gelen patlamanın sesi kentin birçok yerinden duyulurken, dumanlar gökyüzüne yükseldi. Bölgeye, çok sayıda sağlık ekini ve ambulans yönlendirildi. Yaralılar, çevredeki hastanelere sevk edilmeye başlandı.

SAKARYA VALİSİ: 3 ŞEHİT

Sakarya Valisi Çetin Oktay, patlamada 3 askerin şehit olduğunu, 6 kişinin de yaralandığını bildirdi.

BELEDİYE BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI

Sakarya Belediye Başkanı Ekrem Yüce, patlamaya ilişkin bilgi verirken, “Toplantı anındayken bu patlama oldu. Daire başkanımız bilgi verdi. Söndürme işlemleri devam ediyor.  şehidimiz var. 8 civarında yaralımız var. İmha edilmek üzere götürülen mühimmat aracında bu patlama oluştu” dedi.

ARAŞTIRMA ÖNERGESİ AKP-MHP OYLARIYLA REDDEDİLMİŞTİ

Sakarya’nın Hendek ilçesinde 3 Temmuz’da meydana gelen patlamada 7 işçi hayatını kaybetmiş, 122 kişi yaralanmıştı. CHP’nin patlama ile ilgili Meclis’e verdiği araştırma önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedilmişti.

 

 

HENDEK’TEKİ PATLAMA

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki ‘Büyük Coşkunlar’ havai fişek fabrikasında geçen hafta bir patlama yaşanmıştı.

Patlamada 7 kişi yaşamını yitirmiş, 126 kişi de yaralanmıştı.

 

 

9 Temmuz 2020 (Haber Merkezi) 1633

Yorumlar (0)

Yorum Yaz