Reuters: ABD askerleri çekildi

İngiliz Reuters haber ajansı, ABD askerlerinin Suriye'nin kuzeydoğusundaki Resulayn ve Tel Abyad'da bulunan gözlem noktalarından çekildiğini duyurdu.

Reuters: ABD askerleri çekildi

İngiliz Reuters haber ajansı, ABD askerlerinin Suriye'nin kuzeydoğusundaki Resulayn ve Tel Abyad'da bulunan gözlem noktalarından çekildiğini duyurdu. Reuters haberini Amerikalı bir yetkiliye dayandırdı.

ABD’nin desteklediği ve ana omurgasını terör örgütü PKK bağlantılı YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri (SDG) de Amerikan askerlerinin çekildiğini açıklamıştı.

Suriye Demokratik Güçleri, ABD güçlerinin taahhütlerini yerine getirmediğini ve Türkiye sınırındaki bölgelerden ayrıldığını duyurdu. Reuters’ın son dakika gelişmesi şeklinde servis ettiği haber, ismini açıklamayan ABD’li bir yetkiliye dayandırıldı. ABD’li yetkili “ABD askerleri Tel Abyad ve Resulayn’daki iki gözlem noktasından ayrıldı. Diğer ABD askerleri bölgede pozisyonlarını şimdilik koruyacaklar” dedi.

Reuters’ın haberinde ABD’li yetkililerin omurgasını terör örgütü PKK/PYD/YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’ne konuyla ilgili bilgi verdiği belirtildi. Haberde ABD’li yetkililerin, “SDF’yi Türkiye’nin herhangi bir yerdeki saldırılarından korumayacağız” dediği belirtildi.

 

 

GAZİKENT27 YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLUN TAKİP EDİN

https://www.youtube.com/channel/UCUS10fdomKzRNgFg3wqtEMg?view_as=subscriber

7 Ekim 2019 (Haber Merkezi) 1135

Yorumlar (0)

Yorum Yaz