Nurdağı Belediyesi Kurban Bayramı'na hazır

Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, Kuran Bayramı öncesinde ilçede tüm tedbirleri aldıklarını belirtti.

Nurdağı Belediyesi Kurban Bayramı'na hazır

Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak, Kurban Bayramı öncesinde ilçede tüm tedbirleri aldıklarını belirterek, ‘’Tüm hemşerilerimize ve insanlığa sağlık ve huzur dolu bir bayram diliyorum’’ dedi.

‘’BAYRAM, BİRLİK, BERABERLİK VE YARDIMLAŞMA DEMEKTİR’’

Yayınladığı mesajda, bayramların kuşkusuz kendi içinde çok özel ve derin anlamlar barındırdığına dikkat çeken başkan Kavak, ‘’Bayramlar; insani değerlerin canlandığı, birlik ve beraberliğimizin güçlendiği, toplumsal hayatımıza sevgi ve saygının hakim olduğu müstesna günlerdir. Bayramlar; umutsuzluğun karşısında sete dönüşür, karamsarlığın üstüne örtü olur, hasımlığı ve husumeti ortadan bütünüyle kaldırır. Bayramlar; birlik ve beraberlik için bir köprü, yardımlaşma ve dayanışma için bir vesile, kaynaşmak ve kucaklaşmak için de, kaçırılmaması gereken bir fırsattır. Bizleri bir Kurban Bayramına daha kavuşturan Rabbimize hamd ediyorum. Bu duygular içinde mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyor, milletimize sağlık ve esenlikler diliyorum. Bu güzel bayramın başta Nurdağı’nda yaşayan vatandaşlarımız olmak üzere İslam âlemine ve tüm dünyaya hayırlar getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

NURDAĞI BELEDİYESİ KURBAN BAYRAMINA HAZIR

Kurban Bayramını öncesi ilçede çalışmalarını sıkı şekilde gerçekleştirdiklerini dile getiren Nurdağı Belediye başkanı Ökkeş Kavak, ”Nurdağı Belediyesi olarak, zabıta ekiplerimizle birlikte tüm Nurdağı İlçesinde vatandaşlarımızın bayramı sağlıklı bir şekilde geçirebilmesi için denetimler yaptık. Bayram süresince denetimler aynı şekilde devam edecektir. Denetimler sırasında ekiplerimiz Korona virüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirleri de yakından takip ediyorlar. Kurduğumuz hayvan pazarı ve kesim yerleriyle vatandaşımıza hijyenik bir ortam yaptık. Vatandaşlarımız her hangi bir konuda yardım almak istediklerinde zabıta ekiplerimizi arayabilirler.” diye konuştu.

Başkan Kavak, bayram öncesi yardıma muhtaç ailelere de ulaştıklarını, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarında ihtiyaçlarını tespit ederek gidermeye büyük özen gösterdiklerini de sözlerine ekledi.

19 Temmuz 2021 (Haber Merkezi) 938

Yorumlar (0)

Yorum Yaz