Mehmet Akif Ersoy GKV’de anıldı

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen törende 12 Mart İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy anıldı.

Mehmet Akif Ersoy GKV’de anıldı

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okullarında düzenlenen törende 12 Mart İstiklâl Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy anıldı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 2. sınıf öğrencilerinin sahnelediği drama gösterisi, çocuk korosu ve 12 Mart oratoryosu izleyenleri duygulandırdı.  

Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri tarafından İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma töreni düzenlendi. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törene Gaziantep Kolej Vakfı Mütevelli ve Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Ersoy, GKV Özel Okulları Genel Müdürü İsmet Tiryaki, GKV Özel İlkokulu Müdürü Serenada Onan, idareciler, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. İstiklal Marşı'nın ardından açılış konuşmasını yapan GKV Özel İlkokulu Müdürü Serenada Onan, İstiklal Marşı’nın bu toprakların ilelebet varlığını sürdürmesi için gücüyle, dualarıyla, ekmeğiyle, aşıyla katık veren insanların en saf, en temiz duygularını yansıttığını belirtti. Onan, “Ne mutlu bize ki şanlı tarihimiz, Kurtuluş Savaşı, Çanakkale Zaferi gibi olaylarla; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve bayrak uğruna, devlet uğruna, yarınlar uğruna bugününü feda edenlerle yazılmıştır. İşte vatan ve ulus sevgisinin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının en seçkin ifadesi olan İstiklal Marşı’nı bize hediye olarak sunan Mehmet Akif Ersoy da tarihte unutulmaz bir yere sahiptir.  İstiklal Marşı’nda kutsal toprağın kara bağrına düşen taze fidanların ruhu vardır. İstiklal Marşı’nda kanıyla al bayrağı, canıyla aziz vatanı var eden Mehmetçiğin sesi vardır. Savaş bizi karlı dağlara götürdüğü gün, kızıllığında ısındığımız; dağlardan çöllere düşürdüğü gün, gölgesine sığındığımız ve kanımızdan rengini verdiğimiz ay yıldızlı bayrağımızın eşliğinde İstiklal Marşımızın her zaman, her yerde hakkı verilerek okunması dileğiyle katılımınız için teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi. Açılış konuşmasının ardından Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 2. sınıf öğrencilerinin sahnelediği drama gösterisi, çocuk korosu ve 12 Mart oratoryosu izleyenleri duygulandırdı.

Editör: Turgut Bozgeyik

12 Mart 2020 (Haber Merkezi) 1009

Yorumlar (0)

Yorum Yaz