'Kanırta kanırta' sözleri çarpıtılmış!..

AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, "sözlerinin cımbızlanıp çarpıtıldığını" öne sürdü.

'Kanırta kanırta' sözleri çarpıtılmış!..

“Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesini aldık, kanırta kanırta da büyükşehiri alacağız" diyerek tepki çeken AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, "sözlerinin cımbızlanıp çarpıtıldığını" öne sürdü.

Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada “Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesini aldık, kanırta kanırta da büyükşehri alacağız" diyen ve muhalefetin tepkisini çeken AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Yılmaz "sözlerinin çarpıtılıp cımbızlanmak istendiğini" savunarak ahlaksız fikirlerine sözlerinde vücut arayanlar olduğunu öne sürdü.

Yılmaz şunları söyledi: "Demokrasinin en güzel kazanımlarından olan seçimortamında, rekabet içinde olmak ve kazanma isteği kadar doğal bir durum yoktur. Kazanmak, motivasyonu; motivasyon kazanma isteğini arttırır. Milletimizin üstünde bir güç tanımadık bugüne kadar. Sözlerimi cımbızlayarak, çarpıtmaya çalışanlara, ahlaksız fikirlerine, ne maksatla söylendiği belli olan sözlerimde vücut arayanlara tavsiyem: laf üretmek yerine iş üretin."

"REKABETÇİ" VURGUSU

AKP'li Zeynep Gül Yılmaz'ın sözleri sonrası CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP Grup Başkanı Naci Bostancı’ya seslenerek: “Sayın Grup Başkanım, nasıl kanırta kanırta alınacakmış, siz bundan ne anladınız? Sayın Bostancı, bir kadın milletvekili, mevkidaşımız, kanırta kanırta belediye başkanlığı almanın andını içiyor burada, herhâlde bu konuya sizin bir açıklama getirmeniz lazım” demişti. Söz alan Bostancı, “Biz AK Parti kurulduğundan beri millet iradesini en üst değer olarak gördük. Her kim, hangi partiden olursa olsun, halkın reyiyle ve rızasıyla bir yere geldiyse başımızın üstünde yeri vardır. Mersin'deki seçime de böyle bakarız. Bundan sonraki seçimler için de rekabetçi bir şekilde sahada olmak isteriz. Sayın milletvekilimizin ifade ettiği de bu husustur” diye yanıt vermişti.

10 Nisan 2021 (Haber Merkezi) 2222

Yorumlar (0)

Yorum Yaz