GKV’de Model Unıted Natıons (Mun) Toplantısı

GKV Cemil Alevli Koleji (IBDP) öğrencileri tarafından düzenlenen Model United Nations (MUN) toplantısında dünyanın birçok sorunu masaya yatırdı.

GKV’de Model Unıted Natıons (Mun) Toplantısı

GKV Cemil Alevli Koleji (IBDP) öğrencileri tarafından düzenlenen Model United Nations (MUN) toplantısında dünyanın birçok sorunu masaya yatırdı. Etkinliğin tamamında konuşmacılar ve etkinliğe katılan öğrenciler İngilizce dil kullanarak yabancı dilde araştırma, tartışma, anlama ve yazma alanındaki deneyimlerini geliştirdi. .

GKV Özel Cemil Alevli Koleji (IBDP) tarafından Model United Nations (MUN) toplantısı düzenlendi. Dünyanın genel sorunlarının yanı sıra öğrenciler hazırladıkları sunumlarla küresel ısınma, yağmur ormanları, gelişmekte olan ülkelerdeki yoksulluk gibi güncel dünya sorunlarını arkadaşlarıyla paylaşarak sorunlara yönelik çözüm önerilerini anlattı. Toplantının tamamında öğrenciler İngilizce tartışarak yabancı dilde tartışma ve kendini ifade edebilme yeteneklerini geliştirerek bu alanda ki deneyimlerini arttırdı. Düzenlenen etkinlik kapsamında öğrenciler birer ülke araştırarak o ülkelerin genel sorunlarının yanı sıra kültürel ve sosyal yapısını da arkadaşlarıyla paylaşarak farklı ülkeler ve kültürleri tanıtmaya çalıştı. Başarılı geçen toplantıların önümüzdeki günlerde de süreceği açıklandı.

Editör: Turgut Bozgeyik

13 Aralık 2018 (Haber Merkezi) 1684

Yorumlar (0)

Yorum Yaz