Gaziantep'te kaçak vakıf yurdunda cinsel taciz!

Gaziantep'in Hasan Hoca İlim Yayma Vakfı'nda eğitim gören bir çoçuğa görevli bir hoca tarafından cinsel tacizde bulunduğu iddia edilmişti. Valilikten yapılan açıklamada, olay doğrulanırken vakfın da kaçak olduğu ortaya çıktı.

Gaziantep'te kaçak vakıf yurdunda cinsel taciz!

Gaziantep'in Oğuzeli Körkün’de bulunan Hasan Hoca İlim Yayma Vakfı'nda eğitim gören 9 yaşındaki bir çoçuğa, görevli bir hoca tarafından cinsel tacizde bulunduğu iddia edilmişti. Valilikten yapılan açıklamada, olay doğrulanırken vakfın da kaçak olduğu ortaya çıktı.

Oğuzeli-Körkün’de bulunan Hasan Hoca İlim Yayma Vakfı'nda 

Gaziantep Valiliği, Oğuzeli Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamayı paylaştı. Açıklamada, E.K. isimli hocanın tutuklandığı ve eğitim verilen yerin kaçak olarak faaliyet gösterdiği belirtildi. 

İŞTE O AÇIKLAMA:

O VAKIF KAÇAK ÇIKTI

"Oğuzeli İlçesi Körkün mahallesinden 22.06.2019 günü müracaatta bulunan H. K. isimli şahıs, torunu B. E. K.'a, cinsel istismarda bulunduğu ihbarında bulunmuştur. Konu ile ilgili yapılan incelemede şüpheli E.K. ivedilikle gözaltına alınarak gerekli adli tahkikat tamamlanmış ve çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Olayın geçtiği yerle ilgili yapılan araştırmada; eğitim verilen yerin kaçak olarak faaliyet sürdürdüğü, yaz döneminde kullanıldığı, çocukların barınma ve iaşe işlemlerinin yürütülmesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden talepte bulunulmadığı ve diğer resmi kurumlardan alınmış herhangi bir izinlerinin olmadığı belirlenmiştir.

Mülki amirin onayıyla, ilgili kurumlar, öğrencileri ailelerine sorunsuz bir şekilde teslim edilmesini sağlamış ve bahse konu bina mühürlenerek faaliyetine son verilmiştir. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma devam etmekte olup, üzücü olayın konusu hassasiyetle takip edilmektedir."

Editör: Turgut Bozgeyik

25 Haziran 2019 (Haber Merkezi) 7336

Yorumlar (3)

Yorum Yaz
Kesin olmadığı ifade ediliyor haberde ,kuru bir iftirada olabilir ,erken karar vermek insanı günaha sokar .
Antep273 Tem 2019 00:27:16
BU PİSLİK YUVASINA EN BÜYÜK DESTEĞİ ŞAHİNBEY BELEDİYESİ, TAHMAZOĞLU VERİYOR, KARATAŞTA YAPILAN CAMİNİN TEMELİNİ MEHMET TAHMAZOĞLU BİZZAT KENDİSİ ATMIŞTIR, İSTİKLAL MAHALLESİNDE YER ALAN MERKEZLERİNE HARCANAN PARAYA GİDİP BAKSINLAR, BU KADAR PARA NERDEN GELİYOR? İNŞAAT İZNİNİ KİM NASIL VERMİŞ? VAKFIN BAŞINDAKİ KİŞİLERİN KILIK KIYAFETLERİNE BAKSINLAR, İNSANLA, İNSANLIKLA ALAKALIMI DİYE!!! KAHRAMANMARAŞ A GİDERKEN SAĞDA, HAVAALANINA GİDERKEN HEM SAĞDA HEMDE SOLDA YENİ İNŞA EDİLEN KÜLLİYE ADIYLA YAPILAN PİSLİK, TERÖR YUVALARINA BAKIN, BU ÜLKENİN NEREYE GİTTİĞİNİ ANLARSINIZ. ALLAH IN LANETİ DİN TÜCCARLARININ ÜSTÜNE OLSUN,
BAYKULVAR26 Haz 2019 00:00:00
Kaçaksa niye kapatmıyorsunuz...kaçak diye açıklama yapıyorsunuz..
kara hasan26 Haz 2019 00:00:00