GAÜN’den Suriye’ye eğitmen desteği

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN), Sema İnsani ve Tıbbi Yardım Derneği arasında Suriye’deki Güvenli Bölgelere yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

GAÜN’den Suriye’ye eğitmen desteği

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN), Sema İnsani ve Tıbbi Yardım Derneği arasında Suriye’deki Güvenli Bölgelere yönelik işbirliği protokolü imzalandı.  İmzalanan protokole göre Suriye’deki Güvenli Bölgelerde sağlık eğitimialanınailişkin işbirliği yapılması kararlaştırıldı.

Protokol töreninde konuşan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Gaziantep Üniversitesi’nin bölgedeki önemine dikkat çekerek Güvenli Bölgelerdeki hemşire, ebe, ilk ve acil yardım ile fizik tedavi personelleriniGaziantep ÜniversitesiCerablus Meslek Yüksekokulu tarafından yetiştirildiğini belirtti. Rektör Prof. Dr. Özaydın, “İmzalanan bu protokol kapsamında Güvenli Bölgelerdeki sağlık personellerinin mesleki gelişimlerine yönelik sertifika programları düzenleyeceğiz. Suriye’nin yeniden inşasında yükseköğretim alanında gerekli her türlü adımı atacağız” dedi.

Sema İnsani ve Tıbbi Yardım Derneği Başkanı Hasan Enveroğlu adına konuşan Dernek Yetkilisi Dr. AhmedSamerAlosh ise,  “Suriye’de derneğimize ait birçok sağlık merkezi var.  Bu protokol ile gerçekleştireceğimiz eğitimlerle sağlıkçıların mesleki alandaki yeterliliklerini artırmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

Protokol törenine; GAÜN Rektörü Prof. Dr. Arif Özaydın, Sema İnsani ve Tıbbi Yardım Dernek Yetkilisi Dr. SamerAlosh, Rektör Danışmanı Arş. Gör. İbrahim Halil İlgi ve Cerablus Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Fehmi Soğukoğlu katıldı.

23 Şubat 2021 (Haber Merkezi) 1723

Yorumlar (0)

Yorum Yaz