Flaş uyarı: Tekrar kısıtlama gelebilir!

Hasta ve Hasta Yakınları Derneği Başkanı Aydın Yılmaz, Kurban Bayramı ile ilğili önemli açıklamalarda bulundu.

Flaş uyarı: Tekrar kısıtlama gelebilir!

Hasta ve Hasta Yakınları Derneği Başkanı Aydın Yılmaz, Kurban Bayramı ile ilğili önemli açıklamalarda bulundu.

Hasta Ve Hasta Yakınları Derneği Başkanı Aydın Yılmaz, Kurban Bayramı dolayısıyla korona virüs salgını ile ilgili önemli uyarılarda bulundu. Yılmaz, şöyle konuştu:

“Bilim kurulumuz, sayın sağlık bakanımız, sayın valimiz sayın belediye başkanlarımızın sabah akşam devamlı yapmış olduğu korona virüs salgını ile ilgili olarak uyulması gerekli kuralların tüm vatandaşlarımızın genel sağlığı için olduğundan dolayı bu kurallara mutlak suretle uyulmasının bir vatandaşlık sorumluluğu olduğunu unutmamamız gerekmektedir.

 GÖRÜNMEZ DÜŞMANA KARŞI ZORLU BİR SAVAŞIN İÇİNDEYİZ

Bu korona virüs salgınını  hafife almak en büyük cehalet en büyük vurdumduymazlık ve sorumsuzluktur. Vatandaşlarımızın elinden geldiği sürece bu kurallara uyması “ Bana bir şey olmaz, Ben gencim hiçbir hastalığım yok en kötü 14 gün hastanede yatar çıkarım, hadi çıkıp gezelim , evde oturmaktan sıkıldım, hadi ablam gile hadi babam gile hadi komşumuza hadi arkadaşımıza oturmaya gidelim. Vb.. davranışlar tam salgın hastalığın istediği ve yayıldığı durumlardır. Lütfen rica ediyorum bu zor süreç geçecek bu zor günler zamanla bir anı olarak hayatımızda yerini alacak ancak  busabır ve toplum kurallarına uymakla olur. Bu salgın hastalığın ileriki zamanda bir kabus bir acı olarak hatırlamak istemiyorsak salgın kurallarına ve yetkililerin uyarılarına mutlak suretle uymamız en büyük görevimizdir. Kurban bayramında kurban satış yerlerinde fazla kalınmaması, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan  vatandaşlarımızın satış ve kesim yerlerinde bulunmaması, kurbanların belediye kesim yerlerinde kesilmesi  ve bu arada ise maske, el temizliği ve sosyal mesafe kurallarına uyulmalıdır. Mezarlık ziyaretleri arefe ve bayram sonrasına ertelenmelidir. Mecbur kalınmadığı sürece  tokalaşarak, el öperek  ve toplu şekilde değilde yalnızca telefon açarak sosyal mesafeyi koruyarak   kendimizi ve sevdiklerimizi koruyarak bayramlaşmak şu anki en güzel bayramlaşma  şeklidir.

KURBAN BAYRAMINIZI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLARIM.

Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı en içten şekilde kutlar, büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerin hürmet ve özlemle öper,  sağlıklı, huzurlu  ve mutlu bir ömür geçirmelerini dilerim. Kurallar ceza kesilmesi için değil, bizim ve sevdiklerimizin iyiliği içindir.”

30 Temmuz 2020 (Haber Merkezi) 1150

Yorumlar (0)

Yorum Yaz