Flaş ddia: Lütfi Elvan istifa etmek istedi mi?

Ankara kulislerinde, ABD’deki Bakan Elvan’ın Türkiye dönüşünde istifa etmek istediği konuşulması dikkat çekti.

Flaş ddia: Lütfi Elvan istifa etmek istedi mi?

Ankara kulislerinde, ABD’deki Bakan Lütfü Elvan’ın Türkiye dönüşünde istifa etmek istediği konuşulması dikkat çekti.

OdaTv'de yer alan habere göre, Türkiye’de faizin düşürülmesinden sonra yeni bir kırılma yaşayan ekonomide zor günler sürüyor. Artan dolar kuru 9.30’a dayanırken doğalgaz ve petrol fiyatlarındaki artış da bu durumun, enflasyona olan yansımasını büyüteceği yorumlarının yapılmasına neden oluyor.

Muhalefet kış aylarının vatandaş için çok zor geçeceği çağrısını sık sık tekrarlarken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, faiz indirimine muhalefet ettikleri iddiasıyla Merkez Bankası Başkan Yardımcılarını ve Para Politikası Kurulu üyesini görevden alması gündeme oturdu.

Bu karar sonrasında gözler Hazine ve Maliye Bakanı Lürfi Elvan’a çevrildi. 

Alınan kararların ardından Ankara kulislerinde, ABD’deki Bakan Elvan’ın Türkiye dönüşünde istifa etmek istediği konuşulması dikkat çekti. 

ABD'de gerçekleşen G-20 Bakanlar Toplantısına katılan Bakan Lütfi Elvan, dönüşünde ayağının tozuyla Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun kızının düğününe katıldı. 

Elvan’ın düğünde yüzünün asık olması kulislerdeki "istifa" iddialarını kuvvetlendirdi. 

Son dönemde ekonomi üzerinde herhangi bir söz sahibi olmayan Bakan Elvan’ın bu duruma ve alınan kararlarda kendisinin bilgilendirilmemesine sinirlendiği aktarıldı.

16 Ekim 2021 (Haber Merkezi) 1205

Yorumlar (0)

Yorum Yaz