Esnaftan ilginç protesto!..

Sakarya'nın Çark Caddesi üzerinde farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmeciler yaşadıkları ekonomik sıkıntıyı dile getirebilmek için kardan mezar yaptı.

Esnaftan ilginç protesto!..

Sakarya'nın Çark Caddesi üzerinde farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmeciler yaşadıkları ekonomik sıkıntıyı dile getirebilmek için kardan mezar yaptı. İşletmeciler temsili mezarın üzerine ise "Esnaf öldü" yazarak mezar başında dua etti.

Türkiye'de koronavirüs salgını kapsamında alınan mecburi tedbir kararları birçok esnafı zor duruma soktu. Pandemi sürecinde yaşadıkları ekonomik sıkıntıları anlatmak isteyen Sakaryalı esnaflar değişik bir protestoya imza attı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve açık hava

YOLDA BİRİKEN KARLA MEZAR HAZIRLADILAR

Sakarya'nın Çark Caddesi Papatya Sokak üzerinde farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmeciler yolda biriken karları bir araya getirerek temsili bir mezar hazırladı.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

"ESNAF ÖLDÜ"

Yolun ortasında mezar yapan esnaflar, koydukları mezar taşına ise "Esnaf öldü" yazısı astı. Kısıtlamalar sebebiyle müşteri sayısı azalan, kira ve faturalarını ödemek için çabalayan esnaflar mezarın üzerine çiçek de yerleştirdi.

Görüntünün olası içeriği: açık hava

"BİZİM İÇİN ÇÖZÜM BULUN"

Kardan mezarın önünde dua eden esnaf, "Bizim için bir çözüm bulun" çağrısında bulundu.

20 Ocak 2021 (Haber Merkezi) 1822

Yorumlar (0)

Yorum Yaz