Erdoğan'ın o sözleri tepki topladı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Şehir Hastanesi'nin açılışında gerçekleştirdiği konuşmada “sembolik de olsa bayan alalım” sözleri tepki topladı.

Erdoğan'ın o sözleri tepki topladı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'nin açılışında gerçekleştirdiği konuşmada “sembolik de olsa bayan alalım” sözleri tepki topladı.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'nin açılışını yaptı. Erdoğan’ın kadın vekilleri kürsüye çağırışında kullandığı kelimelere ise tepki gösterildi.

Kadın vekilleri kürsüye çağıran Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım. İki tane geliyor” ifadelerini kullandı. Erdoğan devamında ise “fiziki mesafeye dikkat, bu tarafa gel” diye belirtti.

AKP’Lİ ÖZLEM ZENGİN NE DEMİŞTİ

Erdoğan’ın kadın vekiller için “iki tane bayan” “sembolik” sözleri AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin’in “Ak Parti'den önce kadının adı yoktu” ifadelerini akıllara getirdi.

AKP’li Zengin, Meclis’te yaptığı konuşmada "Bu ülkede AK Parti gelene kadar 'kadın' kelimesinin adı yoktu Türkiye’de" ifadelerini kullanmıştı.

 

 

4 Temmuz 2020 (Haber Merkezi) 1814

Yorumlar (0)

Yorum Yaz