Doğan: İnsanları ayrıştırıyorlar

Demokratik Sol Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, son dönemde seçimlerde kırıcı, itham edici cümlelerin kullandığına dikkat çekti.

Doğan: İnsanları ayrıştırıyorlar

 

Demokratik Sol Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, son dönemde seçimlerde kırıcı, itham edici cümlelerin kullandığına dikkat çekerek, “Rakipleri için vatan haini, alçak, hırsız, dolandırıcı gibi ağza dahi alınmayacak cümleler sarf ediyorlar. Bu tür ithamlarla insanlar birbirlerinden ayrıştırılıyorlar. Birlik, beraberlik, vatanseverlik her siyasetçinin dilinden düşürmemesi gereken cümlelerdir.” dedi.

Demokratik Sol Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde seçim ofisi açılışlarına katıldı. Çok sayıda vatandaşın katılım gösterdiği toplantılarda konuşan Doğan, “Gaziantep’in olduğu gibi ilçe belediyelerinin de başkanı olacağım” dedi. Türkiye’de seçimlerde kullanılan dilin değişime uğradığını ifade eden Doğan, “1980’li yıllarda adaylar birbirleri ile yarışırken asla kırıcı, itham edici cümleler kurmazlardı. Son 7 yılda ise ağırlıklı olarak vatan haini, alçak, hırsız, dolandırıcı gibi ağza dahi alınmayacak cümleler sarf ediyorlar. Bu tür ithamlarla insanlar birbirlerinden ayrıştırılıyorlar. Mustafa Kemal 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktığında toplum bu denli ayrıştırılmış olsaydı Kurtuluş Savaşını veremezdik. Birlik, beraberlik, vatanseverlik her siyasetçinin dilinden düşürmemesi gereken cümlelerdir." diye konuştu.

“İŞSİZLER VE YOKSULLAR ÜLKESİ DURUMUNA İLERLİYORUZ”

Mahalli seçimlere değinen Doğan, “Yapılacak olan Yerel Seçimler, iktidar değişikliği için yapılan seçimler değil. Belediye Başkanlarını, ilçe belediye başkanlarının ve muhtarların değişeceği bir seçim olacak. Halkımızın da bildiği gibi ülkemizde bir ekonomik kriz var. Mutfakta yangın çıkmış, işsizlerin sayısı artmış, köylü ürettiğini satamıyor. Köylü üretim yapamadığı için devlet tarım ürünlerini ithal ediyor. İşsizler ve yoksullar ülkesi durumuna süratle ilerliyoruz.” dedi.

"HALKIN BELEDİYESİ OLACAK”

Çevrede bulunan vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Doğan, “1 Nisan sabahı Gaziantep Büyükşehir Belediyesinde yaşanan partizanlık sona erecek. 15 yıl önce olduğu gibi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, halkın belediyesi olacak” diye konuştu.

Editör: Turgut Bozgeyik

15 Mart 2019 (Haber Merkezi) 1703

Yorumlar (0)

Yorum Yaz