CHP'li Başarır: İrfan Fidan’la, SBK mesajlaştı...

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, TELE 1'de katıldığı bir programda önemli iddialar öne sürdü.

CHP'li Başarır: İrfan Fidan’la, SBK mesajlaştı...

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, TELE 1'de katıldığı bir programda önemli iddialar öne sürdü.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, TELE 1'de Zeynel Lüle'nin sunduğu Gerçeğin İzin'de programında konuk oldu. 

Programda firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'a ilişkin çarpıcı iddialar öne süren Başarır, Erdoğan'ın geçtiğimiz aylarda Anayasa Mahkemesi Üyeliği'ne atadığı İrfan Fidan'ın SBK ile mesajlaştığını ileri sürdü. 

Başarır, Sezgin Baran Korkmaz'ın telefonundan 31 Aralık 2020 tarihinde şu anda Anayasa Mahkemesi üyesi görevini yürüten İrfan Fidan'la mesajlaşıp mesajlaşmadığını sordu.

MEZİTLİ İLÇE BAŞKANI GÖZALTINDA

Başarır şu ifadeleri kullandı:

Arife günü eşinin, çocuğunun gözü önünde gözaltına alındı. Mersin sahilinde gözaltına alındı. Suç cumhurbaşkanına hakaret iddiası. Tüm Mersin’i, Türkiye’yi tepkiye çağırıyorum. Ahmet başkanın bir paylaşımından dolayı gözaltına alıyorsunuz ama başka iddialar hakkında bir şey yok. Bu ülkeye kabus gibi çöktünüz.

Başarır şöyle konuştu: ''31 Aralık 2020’de Sezgin Baran Korkmaz’ın telefonundan şimdiki Anayasa Mahkemesi üyesi İrfan Fidan’a mesaj atılmış mı, atılmamış mı? İrfan Fidan’ın numarası belli, bende de var. MASAK raporundaki en önemli isimler de serbest kalmış. Dönemin Cumhuriyet Başsavcısı olan Fidan’la, SBK mesajlaşmış.''

19 Temmuz 2021 (Haber Merkezi) 1378

Yorumlar (0)

Yorum Yaz