Çakıcı'ya hakaret eden vatandaş tutuklandı!

Sosyal medya hesabından organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı hakkında paylaşım yapan yurttaş sabaha karşı evine yapılan operasyonla tutuklandı.

Çakıcı'ya hakaret eden vatandaş tutuklandı!

Sosyal medya hesabından organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı hakkında paylaşım yapan vatandaş sabaha karşı evine yapılan operasyonla tutuklanarak, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” gerekçesiyle Söke Hapishanesi’ne yollandı.

Gazete RED’in haberine göre; Aydın Kuşadası’nda yaşayan Hakim Ekelik adlı vatandaş, Alaattin Çakıcı’ya küfür ve tehdit ettiği öne sürülerek, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamasıyla tutuklandı! Dün sosyal medya hesabından Alaattin Çakıcı’nın Kemal Kılıçdaroğlu ve Selahattin Demirtaş’a küfür ve tehditler savurmasına tepki gösteren Hakim Ekelik’in evi sabaha karşı Polis Özel Harekat ekiplerince düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Gözaltına alınan vatandaş hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” gerekçesiyle tutuklama kararı çıktı. Vatandaş tutuklanarak Söke Hapishanesi’ne yollandı. Ekelik’in akrabalarının ileri sürdüğü iddiaya göre, Kuşadası’nda Ülkü Ocakları üyelerinin Ekelik’in ailesini rahatsız etme niyetiyle bazı girişimlerde bulunduğu ileri sürüldü.

Evi basılarak gözaltına alınan Hakim Ekelik’in abisi gözaltı sürecinden yaşananları şöyle anlattı:

“An itibariyle PÖH tarafından ikametimiz kanunsuz zorba bir şekilde basıldı. Kardeşim Hakim Ekelik gözaltına alınmıştır. Suçu hükümetin ikinci ve üçüncü ortağına tehdit ve hakaret deniliyor. 

Herkese Adalet olması gerekirken, kişiye Özel Adalet sistemiyle karşı karşıyayız. Millet olarak Allah sonumuz hayır etsin!“

Gözaltına alınan yurttaş hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” gerekçesiyle tutuklama kararı çıktı ve Söke Hapishanesi’ne yollandı.

Ekelik’in akrabalarının ileri sürdüğü iddiaya göre, Kuşadası’nda Ülkü Ocakları üyesi kimilerinin Ekelik’in ailesini rahatsız etme niyetiyle bazı girişimlerde bulunduğu belirtildi.

 

Alaattin Çakıcı'ya hakaret ettiği için tutuklandı iddiası!

İşte Ekelik’in o paylaşımı:

cakiciya-cevap.jpg

 

 

 

29 Kasım 2020 (Haber Merkezi) 5552

Yorumlar (0)

Yorum Yaz