Böyle korkunç patlama görülmedi...

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta çok güçlü bir patlama meydana geldi.

Böyle korkunç patlama görülmedi...

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta çok güçlü bir patlama meydana geldi.

 

 

 

Patlamanın yaşandığı bölgeden siyah dumanlar yükseldiği bildiriliyor. Beyrut limanında yaşanan patlamanın bir havai fişek deposundan kaynaklandığı öne sürülürken eski Başbakan Hariri'nin evinin patlamanın yaşandığı alana oldukça yakın olduğu belirtiliyor.

Lübnan Sağlık Bakanı'nın ilk açıklamasına göre patlama sonrası çok sayıda kişi yaralandı. Beyrut’ta meydana gelen büyük patlamanın limana yakın bir havai fişek deposundan kaynaklandığı iddia ediliyor.

Patlamanın ilk görüntüleri, patlama yaşanırken evinin balkonundan yayın yapan bir kişi tarafından kaydedildi. Görüntülerde patlamanın meydana geldiği bölgeden büyük bir duman bulutunun yükseldiği görüldü.

Siyah dumanlar ‘mantar bulutu’ şeklinde gökyüzüne yükselirken Lübnan Sağlık Bakanlığı patlama sonucunda çok yüksek sayıda yaralının bulunduğunu açıkladı. Can kaybı olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.

ESKİ BAŞBAKAN’IN EVİNE YAKIN İDDİASI

Yerel kaynaklara dayandırılan iddiaya göre, Beyrut’ta meydana gelen patlama eski Başbakan Saad Hariri’nin evine oldukça yakın bir bölgede bulunuyordu.

 

 

4 Ağustos 2020 (Haber Merkezi) 2076

Yorumlar (0)

Yorum Yaz