Akşener'den Bahçeli'ye 'Mansur Yavaş' yanıtı...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Akşener'den Bahçeli'ye 'Mansur Yavaş' yanıtı...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis'te düzenlenen grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

Akşener'in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

- Ekonomomizin Sayın Erdoğan ile imtihanı geçtiğimiz hafta da devam etti. O cahilce konuştukça dolar zıplıyor, enflasyon artıyor; olan milletimize oluyor. Teslim olmayız dediğiniz o güçler var ya; bugün Türkiye'de üç kuruşa fabrika satın alıyor.

- Bu zararın sorumluları gerçekleri duymuyor. Saray'ın oluşturduğu paralel evrene daldılar. Sefaya dalıp milleti unuttular.

- Her hafta birbirinden fantastik açıklamalarla karşılaşıyoruz. Zannediyoruz ki sayın Erdoğan'ın gözüne girmek için saçmalama kabiliyeti önemli bir yer taşıyor. Benzin istasyonlarında araç kuyrukları oluşuyor; empati yoksunu bir vekil çıkmış, 'Kuyruklar araçlar bolluğundan' diyor. Tuzu kuru bir vekil çıkmış milletimize soğan ekmek edebiyatı yapıyor. Ekonomideki yangın haneleri yakarken, Sayın Erdoğan 'Afganistan ekonomisini ayağa kaldırmamız lazım' diyor. Vatandaş ne çile çekerse çeksin Saray'daki ultra lüks eğlence tam gaz devam ediyor. 

- (Bahçeli'nin Mansur Yavaş'a tehdidi) Yok öyle yağma Sayın Bahçeli. Mansur Yavaş'ın arkasında biz varız; Ankaralılar var. Milletin nefesi esas sizin ensenizde. O sandık elbet milletimizin önüne gelecek. O gün geldiğinde nefesi de iradeyi de göreceksiniz.

- Sayın Erdoğan ne zaman sıkışsa; kuyruklardan bahseder. 2021 Türkiye'sinde sadece akaryakıt değil ekmek, yağ kuyruğu da var. -

- Bugn ülkemiz öyle bir durumdaki asgar ücret geçinme ücreti durumunda. Özel sektörde her 100 çalışanımızın 47'si asgari ücretli. Ortada vahim bir durum var. Asgari ücret tartışması her yıl siyasi bir malzeme haline getiriliyor. İşçilerimizin yaşam standardını belirleyen asgari ücret konusunu siyasete meze yapmak vahimdir. Asgari ücreti yoksulluk sınırı, işsizlik oranı, TİS ile karara bağlanan objektif parametreleri kullanan şeffaf bir biçimde belirleyeceğiz. 

- Asgari ücret en az 4 bin TL olmalıdır. 

1 Aralık 2021 (Haber Merkezi) 1072

Yorumlar (0)

Yorum Yaz