Akşener: Biz size 3 milyar avro verelim arkadaş!

Meral Akşener, Bitlis'te gerçekleştirdiği ziyarette Avusturya Başbakanı Kurz'un Türkiye'yi hedef alan Afgan mülteciler hakkında açıklamalarına yanıt verdi.

Akşener: Biz size 3 milyar avro verelim arkadaş!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bitlis'te gerçekleştirdiği ziyarette Avusturya Başbakanı Kurz'un Türkiye'yi hedef alan Afgan mülteciler hakkında açıklamalarına yanıt verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bitlis'te esnafı ziyaret etti.

Ziyareti sırasında toplanan kalabalığa seslenen Akşener, Avusturya Başbakanı Kurz'un, “İnsanlar kaçmak zorunda kalırlarsa, bence komşu ülkeler, Türkiye veya Afganistan’ın güvenli bölgeleri daha doğru” açıklamasını değerlendirdi.

 

 

Akşener, şunları söyledi:

"Bu Avusturya Başbakanı densiz adam demiş ki; ‘bütün göçler, Afganlar Türkiye'de kalsın. Biz de para verelim.’ Ben buradan huzurunuzda hem de Bitlislilerin huzurunda, Avusturya Başbakanı olan arkadaşa diyorum ki; biz size 3 milyar avro verelim arkadaş, sen bizdekilerin tamamını al. Ağanın eli tutulmazmış."

KURZ NE SÖYLEMİŞTİ?

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Afgan mülteciler açısından Almanya, Avusturya ya da İsveç’tense Türkiye’nin sığınmak için daha doğru yer olduğunu söylemişti.

Kurz, sığınmacıları geldikleri ülkelere geri gönderme imkanı bulunmuyorsa AB üyesi olmayan ülkelere iade etme imkanının yaratılması gerektiğini de belirtmişti.

27 Temmuz 2021 (Haber Merkezi) 1289

Yorumlar (0)

Yorum Yaz